SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI I INNE DOKUMENTY
TORUŃSKIEGO STOWARZYSZENIA "AMAZONKI"


Rok 2022
  Sprawozdanie merytoryczne za 2021 rok w MS Word
  Sprawozdanie merytoryczne do NIW za 2021 rok w PDF
  Rachunek zysków i strat za 2021 rok w PDF


Rok 2021
  Bilans za rok 2020 w PDF
  Rachunek zyskow i strat za 2020 rok w PDF
  Sprawozdanie za 2020 rok zlozone do Narodowego Instytutu Wolnosci w PDF
  Sprawozdanie za rok 2020 w PDF
Rok 2020
  Sprawozdanie za 2019 rok w MS Word
  Sprawozdanie do NIW za 2019 rok w PDF


Najważniejsze wydarzenia z życia Stowarzyszenia w 2020 roku

Jak szybko mijają chwile, czyli wspomnienia Reginy


20 stycznia nasze spotkanie w Stowarzyszeniu miało wyjątkowy – wspomnieniowy charakter. Swoimi przeżyciami związanymi z 75-tą rocznicą wyzwolenia Torunia, podzieliła się z nami nasza Seniorka – Regina, przedstawiając artykuły i wywiady z nią, które na przestrzeni lat ukazywały się w lokalnej prasie. W podziękowaniu obdarowana została bukietem kwiatów, a na koniec, na nieodłącznej harmonijce, zagrała nam swoją ulubioną melodię: „Jak szybko mijają chwile”.

Ochotniczki w Gronowie

9 marca 2020 r. na zaproszenie Zespołu Szkół CKU w Gronowie, ochotniczki – Ewa Lipińska, Krystyna Szczech, Emilia Skora oraz prezeska Hanna Marczewska brały udział w spotkaniu „Dzień Kobiet po Dniu Kobiet – MIĘDZY NAMI KOBIETAMI”.
Podczas spotkania nasze ochotniczki zapoznały młodzież i nauczycieli Szkoły z profilaktyką raka piersi i możliwościami powrotu po chorobie do normalnego życia. Każda z nich opowiedziała w skrócie o przebiegu swojej choroby, o tym jakie związane z nią słabości i przeciwności pokonała, a także o tym, co choroba w nich zmieniła i co dała dobrego, że po jej przejściu można cieszyć się życiem.

Ewa zapoznała słuchaczy z działalnością naszego Stowarzyszenia, Krysia opowiedziała o działalności ochotniczek, a Emila w skrócie poruszyła takie tematy jak: Co to jest rak, jak powstaje i jak mu zapobiegać?
Wyświetlono też krótki filmik o samobadaniu piersi, po czym na fantomie pokazano po kolei wszystkim uczestnikom, jak fizycznie badać piersi. Były też pytania, na które nasze koleżanki starały się odpowiedzieć w ramach posiadanej wiedzy lub kierowały do fachowców.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy kawie i pysznych ciastkach upieczonych przez młodzież.

Dzień Kobiet w Lokomotywie 10 marca w restauracji Lokomotywa spotkałyśmy się, by wspólnie świętować Dzień Kobiet. Przy pysznych słodkościach oraz wspaniałej muzyce bawiłyśmy się doskonale.
Popularny w Toruniu pan Zbigniew Mączka wprowadził nas w świat przebojów naszej młodości od lat 70-tych, aż do współczesnych hitów. Muzyka porywała nas na parkiet, a śmiechom i śpiewom nie było końca.Warsztaty Psychoonkologiczne Terapii Simontonowskiej w Stowarzyszeniu UNICORN w Krakowie.

W dniach 28.06. - 05.07. 14-osobowa grupa Amazonek naszego Stowarzyszenia uczestniczyła w Warsztatach Psychoonkologicznych Terapii Simontonowskiej w Stowarzyszeniu UNICORN w Krakowie.


Warsztaty terapeutyczne prowadziła psycholog Iwona Nawara w oparciu program stworzony przez amerykańskiego psychoonkologa Carla Simontona.
Jest to program psychoterapii przeznaczony w szczególności dla osób chorych na nowotwory oraz ich bliskich. Program pozwala na integrację emocji z ciałem, zwiększając emocjonalny komfort życia pacjenta w chorobie i mimo choroby. Podkreśla rolę emocji, nastawienia i przekonań w procesie zdrowienia. Uczy jak radzić sobie ze stresem związanym z chorobą i leczeniem. Ma wpływ na poprawę jakości życia w chorobie.

Podczas warsztatów dowiedziałyśmy się m.in.:
– jak powstają myśli i emocje;
– jak wpływać na przekonania i postawy;
– jak zdrowo myśleć i wspierać swój układ odpornościowy;
– jak radzić sobie ze stresem;
– jak stworzyć swój osobisty plan zdrowienia;
– na czym polega mądre wsparcie.


Poza warsztatami psychologicznymi uczestniczyłyśmy w zajęciach gimnastycznych z elementami stretchingu i jogi, na których Maria Czubała wskazywała rodzaje ćwiczeń pomagających w poszczególnych niedyspozycjach
i ograniczeniach ruchowych oraz przekazała nam wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia.


Organizatorzy zapewnili nam też udział w choreoterapii, nordic-walkingu oraz muzykoterapii.

W czasie wolnym zdobyłyśmy Kopiec Niepodległości, wraz z przewodniczką Agnieszką zwiedziłyśmy Wawel i Stare Miasto, a ostatniego dnia spacerowałyśmy urokliwymi zaułkami Krakowskiego Kazimierza.


Zadowolone, wzbogacone o cenną wiedzę i jeszcze bardziej zintegrowane wracałyśmy do Torunia z satysfakcją i poczuciem ciekawie i owocnie spędzonego czasu.Szkolenie dla Liderek Amazonek z zakresu zarządzania w Poznaniu

Mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią wirusa COVID-19, Federacji Stowarzyszeń Amazonek udało się zorganizować kolejne szkolenie dla Liderek.

26 lipca do pięknego ośrodka położonego nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu zjechało 76 koleżanek z Klubów Amazonek z całej Polski, a z naszego Klubu uczestniczyły w nim: Hania Marczewska, Sylwia Tajchman, Inka Jarząbek oraz Hania Wiśniewska.
Program czterodniowego szkolenia obejmował wykłady i warsztaty z następujących tematów:

1. Narzędzia współpracy z mediami: informacje prasowe, wystąpienia medialne i konferencje prasowe.
2. Ochrona danych osobowych w organizacji pozarządowej – rozporządzenie RODO.
3. Prawne aspekty prowadzenia działalności w formie stowarzyszenia.
4. Mobilizowanie ludzi do działania.

Zajęcia szkoleniowe poprzedziły ćwiczenia ruchowe oraz gry i zabawy integracyjne. Nad sprawnym przebiegiem szkolenia czuwały jak zwykle niezastąpione organizatorki z Federacji: Prezes Krystyna Wechman i Wiceprezes Łucja Werblińska. Spotkanie zakończyłyśmy przepyszną kolacją przy grillu, stanowiącą wyśmienitą okazję do ciekawych rozmów, zabaw i wspólnego śpiewu. Wzbogacone o przekazane nam informacje i wskazówki, wracałyśmy do domów z przekonaniem, że zdobytą wiedzę wykorzystamy w naszej pracy w Klubach.

Sierpniowe spotkanie integracyjne w LOKOMOTYWIE 11 sierpnia 2020 roku w restauracji LOKOMOTYWA odbyło się tradycyjne spotkanie wakacyjne Amazonek.

Działania Klubu Amazonek to nie tylko rehabilitacja i porady, ale też miło spędzony czas. Tak właśnie było w Lokomotywie. Rozmowy z dawno niewidzianymi z powodu pandemii koleżankami, żarty i tańce, do których przygrywał pan Zbigniew Mączka, pozwoliły nam zapomnieć o chorobie nowotworowej, pandemii i stanowiły odskocznię od trosk i niepokojów życia codziennego. Pyszna kawa z ciastem umilała nam sympatycznie spędzony czas.Szkolenie Ochotniczek w Krakowie

Wykorzystując złagodzenie covidowych obostrzeń, w dniach 28-30 sierpnia br Federacja Amazonek zorganizowała kolejne szkolenie ochotniczek, które tym razem odbyło się w przepięknym Krakowie. Grono ochotniczek naszego Stowarzyszenia powiększyło się o 4 koleżanki. Szkolenie odbyły i certyfikaty Ochotniczek I stopnia uzyskały: Elżbieta Gołębiewska., Ewa Munnik, Ewa Pęcherska i Danuta Wolska. Cieszymy się i gratulujemy!


Aktywny wypoczynek Amazonek w Tatrach

To już kilkuletnia tradycja, że na początku października Toruńskie Amazonki wyjeżdżają do Zakopanego, by aktywnie wypoczywać wśród malowniczych, jesiennych krajobrazów. W tym roku na wycieczkę w Tatry zdecydowało się 11 osób.
Nocowałyśmy w hotelu Patria, który ze względu na swoje położenie, stanowił świetne miejsce wypadowe dla wypraw na górskie szlaki.
Jedna z tras wiodła nas Doliną Białego, Ścieżką Nad Reglami i Doliną Strążyską, a dwie koleżanki odważyły się nawet zdobyć Sarnią Skałę.Podczas wycieczki w Pieniny podzieliłyśmy się na dwie grupy – pierwsza wybrała spływ przełomem Dunajca, a druga w tym czasie zdobyła Trzy Korony.

Miałyśmy szczęście do pogody, więc w jeden z pięknych, słonecznych dni sześć odważnych Amazonek wyruszyło nad Czarny Staw Gąsienicowy, a dwie wybrały się nad Morskie Oko. Cudowne widoki tatrzańskich szczytów górujących nad jeziorami wynagrodziły w pełni wysiłek kilkugodzinnej wędrówki.

Byłyśmy też na wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce i na basenach termalnych w Chochołowie.
W drodze powrotnej do Torunia już zaczęłyśmy tęsknić za górami !
Mamy w planie wrócić za rok!

Amazonki w programie „Pomagamy jak umiemy” Rossmanna


W roku 2020 Toruńskie Stowarzyszenie Amazonki zostało zakwalifikowane do udziału w programie „Pomagamy jak umiemy” firmy Rossmann. Zbierane przez klientów punkty, przełożyły się na produkty o łącznej wartości 16 645,94 zł, które przekazane zostały naszemu Stowarzyszeniu tytułem darowizny na rzecz jego podopiecznych.

Jubileusz

W 2020 roku uczciłyśmy piękny jubileusz 75 – lecia urodzin Ewy Kośnik.

Ostatnie pożegnania

W 2020 roku pożegnałyśmy na zawsze dwie Koleżanki, które przez wiele lat należały do naszego Stowarzyszenia: Grażynę Hincz i Ewę Wieczorek.Sprawozdanie sporządziła Sylwia Tajchman przy współpracy z Ireną Jarząbek i Małgorzatą Pociżnicką.

Rok 2019
  Sprawozdanie merytoryczne z działalności Toruńskiego Stowarzyszenia "AMAZONKI" w 2018 roku


Rok 2018
  Sprawozdanie merytoryczne z działalności Toruńskiego Stowarzyszenia "AMAZONKI" w 2017 roku


Rok 2017
  Sprawozdanie merytoryczne z działalności Toruńskiego Stowarzyszenia "AMAZONKI" w 2016 roku


Rok 2011
  Sprawozdanie finansowe z działalności TS "AMAZONKI" za rok 2011
  Sprawozdanie merytoryczne z działalności TS "AMAZONKI" za rok 2011
  Sprawozdanie merytoryczne z działalności TS "AMAZONKI" za rok 2011


Rok 2010
  Sprawozdanie merytoryczne z działalności TS "AMAZONKI" za rok 2010